Naša šola se je vključila v projekt Kuhnapato, katerega namen je ozaveščati o pomenu tradicionalne, sezonske prehrane z lokalnimi sestavinami, omejevanju jedi s sladkorjem in pšenično moko, uživanju divjih rastlin in zmanjševanju količin zavržene hrane. Glavni poudarek je na tem, da (novo pridobljeno) znanje učenci prenašajo na vrstnike in druge v svoji okolici.

V sklopu projekta smo tako marca 2024 odšli na Izletniško kmetijo Grajska klet v Lipi pri Frankolovem, kjer nas je prijazno sprejela in gostila gospa Hilda Goršek. Pokazala nam je pripravo štrukljev v juhi, pri kateri so jo učenci opazovali in pri pripravi tudi pomagali po svojih najboljših močeh. Nekateri izmed njih so štruklje v juhi že poznali in jih večkrat jedo tudi doma, za druge pa je bilo sodelovanje pri celotnem postopku priprave nova izkušnja. Na koncu so si učenci skupaj z učiteljicama Polono Bastič in Dejo Horvat pripravili tudi pogrinjek in štruklje, servirane v ličnih krožnikih, z veseljem pojedli.

Deja Horvat