Danes, 13. 12. 2023, smo se z gledališko skupino druge triade odpravile v SLG Celje, kjer smo imele možnost pokukati v zaodrje nastajanja gledaliških predstav. Raziskale smo prostor, kjer se igralci pripravljajo na svoje nastope, videle njihovo sobo za čakanje med predstavo ter spoznavale postopek izdelave lasulj in mask, ki dodajo pridih resničnosti likom na odru. Predvsem zanimive so se nam zdele tudi majhne skrivnosti gledališča, od tega, kako postarati igralca na odru, kako ustvariti resničen videz rane oziroma krvi in koliko besedila se morajo igralci naučiti za predstavo, ki traja skoraj 5 ur. Poleg tega pa smo spoznale še, kaj pomeni beseda intendant (upravnik gledališča). Videle in izvedele smo ogromno, najbolj navdušila pa nas je ogromna soba s kostumi.

Iz gledališča smo se odpravile po Celju, vendar nas je dež pregnal na suho. Nismo bile preveč žalostne, saj nas je pogrela vroča čokolada.

Skupaj smo preživele lep popoldan in dobile nov zagon za ustvarjanje gledališke predstave.

Katja Kavčič in Monika Nataša Krajnc