Pa smo zaključili tudi s 3. dnem. Ne moremo verjeti, da je več kot polovica šole v naravi že mimo! Res je, kar pravijo, da čas hitreje mine, ko se imaš fajn. Tudi danes smo dan začeli s telovadbo in zajtrkom, potem pa smo se odpravili na izlet. Ste morda že ugotovili, s katerega dela obale smo vam mahali danes? Če še ne veste, vam damo majhen namig … sredi trga kip stoji in violino v roki drži. Tako je, danes smo se potepali po Piranu. Sprehajali smo se po čudovitem glavnem trgu, kjer smo izvedeli, da je ime trg dobil po slavnem glasbeniku Tartiniju. Ogledali smo si tudi najstarejšo ohranjeno hišo v Piranu, za katero stoji zgodba o dveh zaljubljencih, ki se nista ozirala na zlobne komentarje drugih, zanimanje v nas pa je vzbudila tudi legenda o tem, zakaj so v Piranu zgradili cerkev Sv. Jurija. Obiskali smo tudi akvarij, najbolj navdušeni pa smo bili nad vsemi spominki in poslasticami, ki smo si jih privoščili. Po poti nazaj smo celo dobili priložnost, da se prelevimo v prave kapitane in nas varno pripeljemo na obalo. Po kosilu smo se odpravili na gozdno pustolovščino, kjer smo po skupinah reševali različne naloge. Sledilo je plavanje, zvečer pa smo si naredili pravi kino (seveda niso manjkale niti kokice).

Za nami je vroč dan, poln doživetij in lepih stvari. Komaj čakamo, da vidimo, kaj nam bo prinesel jutrišnji dan.

Se beremo.

Petošolci z učiteljicama