V soboto, 3. junija 2023 smo z učenci, ki obiskujejo izbirni predmet Hrvaščina in RaP obiskali Zagreb.

Na enodnevni izlet smo se odpeljali z vlakom. Po prihodu v Zagreb smo se najprej s tramvajem odpeljali do zagrebškega živalskega vrta.  ZOO Zagreb se nahaja v več kot 200 let starem parku Maksimir (urejen je v stilu angleških parkov), skoraj v centru mesta, zato je priljubljeno mesto za sprostitev in zabavo. V njem smo si lahko obiskovalci ogledali veliko vrst živali – sesalcev, ptic, plazilcev, dvoživk, rib … s skoraj vseh celin. 

Po ogledu živalskega vrta  smo se sprehodili do glavnega zagrebškega trga – Trga bana Jelačiča, mimo Trga kralja Tomislava, mimo palače Arheološkega muzeja, Hrvaške akademije znanosti in umetnosti, Moderne galerije do Zrinjevca, sprehodili smo se skozi znamenita Kamnita vrata do Gornjega grada in se celo zapeljali z najkrajšo žično železnico na svetu, ki od leta 1890 povezuje Donji in Gornji grad. Tu smo si ogledali cerkev sv. Marka, palačo hrvaškega sabora ter Banski dvori, kjer so nekdaj prebivali hrvaški bani, danes pa je tu sedež vlade.

Prijetni utrujeni, polnih novih doživetij smo se vrnili na železniško postajo in se odpeljali proti Celju.