4. dan šole v naravi

Kdo bi si mislil, da smo bili štiri dni nazaj še doma. Polni pričakovanja, kaj se bo zgodilo. In tlesk! Kot bi mignil je tukaj četrti dan šole v naravi. Kam je odšel čas, sploh ne vemo. In ga pogrešamo. Radi bi še ostali tukaj poleg morja, na plaži … Kljub temu, da smo se veliko učili, da smo bili izmučeni po tolikih skokov na glavo in tolikokratnih ponovitvah žabice in kravla. Vseeno bi še nekaj časa ostali zaviti v odejo morja in prijateljev. Današnji dan je bil obarvan z veseljem, tekmovalnostjo in trudom, pa tudi kaj novega smo spoznali. Na primer, če želimo zmagati, moramo stopiti skupaj. Ali pa, če v vodi najdeš hiško, ni nujno, da v njej živi polž. Ali pa, da bi babice mogle zmagati (o tem vam bodo že učenci povedali, zakaj). Po jutranjih ritualih smo se odpravili na plavanje, kjer smo se že preizkusili v naših sposobnostih. Nato smo se podali v raziskovanje morske obale in spoznavali najrazličnejše organizme. Tako zanimivo je bilo, da smo skoraj pozabili iti na kosilo. Popoldan smo se podali na lov za zakladom iiin … Naše punce so zmagale in dobile nagrado. Bravo punce! Potem smo spet plavali in nato šli v morje spet … plavati! A tokrat malo bol sproščeno in igrivo (mogoče sta tudi učitelja bila parkrat pod vodo, a to seveda zanikata). Sledila je večerja, ki je po besedah nekaterih bila: “Najboljša ever!!!” (jedli smo čevapčiče). Nato pa smo uredili svoj “odštekan stil” in z vsemi šolami glasovali, kateri od nastopajočih udeležencev ima najbolj odštekan stil (…khm… babica!). Od te šole v naravi si bomo zapomnili ne le to kar smo se naučili, ampak vse to, kar smo zraven pridobili. Kako smo se smejali, jokali, kako smo šli preko sebe in odkrili, da se trud bolj izplača kot obup. Kako poskrbeti zase, da bomo lahko v življenju malo bolj samostojni in po vrhu še malo pametnejši. Spoznali smo, da imamo več prijateljev, kot si mislimo. In da so tudi učitelji potopljivi (to seveda zanikamo). Jutri pa domov. Z lepimi spomini in rdečimi lički.

Se beremo.

Petošolci z učiteljema