Zakorakali smo že čez polovico šole v naravi. In res je kar pravijo: “Čas hitreje mine, ko se imaš lepo!” Današnji dan je bil poln dogodivščin. Po jutranji telovadbi, zajtrku in plavanju smo se odpravili spoznavati raznoliko rastlinstvo Debelega Rtiča. Kdo bi si mislil, da je bil ginko nekoč iglavec, ali pa da je ravno ginko najstarejše drevo, ki je videlo tudi že dinozavre? Naše spoznavanje smo nato preselili na oddih na morju. Ne v morju, ampak na morju. Odpeljali smo se proti Piranu, kjer smo se pogovarjali o vražjih skladateljih, neustavljivih nevihtah in o res globokih globinah slovenskega morja (37 m). Obiskali smo tudi prebivalce morskih globin v Piranskem akvariju in se na debelo namazali okoli ust s sladoledom. Sonce nam ni prizaneslo, zato smo se po povratku vrgli v morje in mogoče malo zamudili na večerjo (ups). Sledil je še ponosen pohod v pižamah in z blazinami čez cel resort, saj nas je čakal pižama kino večer. Zleknjeni na blazinah in oblečeni v udobnih pižamah, smo si ogledali film. Ne priznamo, da smo nekateri morda malo zadremali. Dan dogodivščin in vtisov smo tako zaključili pozno zvečer in utrujeni, in malo pametnejši in srečnejši, popadali v postelje in se zazibali v spanec. In novim dogodivščinam naproti v naslednji dan.

Se beremo.

Petošolci z učiteljema