Spoštovani starši.

Počitnice se iztekajo in upam, da so bile za Vas in Vaše otroke zdrave in prijetne.

Obveščam Vas, da smo prejeli obvestilo o spremembi odloka in Protokol samotestiranja učencev v osnovnih šolah.

Odlok, ki prične veljati 1. novembra 2021, določa naslednje bistvene spremembe, vezane na učence:

1. Prostovoljno izvajanje testiranje s testi HAG za samotestiranje za potrebe izvajanja vzgojno-izobraževanega programa sedaj izvajajo vsi učenci.

2. Učenci in dijaki izvedejo testiranje v domačem okolju dvakrat tedensko.

3. Testiranje s testi HAG za samotestiranje v domačem okolju izvedejo učenci in dijaki tudi za udeležbo v športnih programih, športno-rekreativnih dejavnostih in obšolskih dejavnostih.

4. Učenci in dijaki so po spremenjenem odloku upravičeni do 10 testov HGF za samotestiranje na mesec (teste pridobite v lekarni na kartico zdravstvenega zavarovanja ali s potrdilom o vpisu oziroma vključenosti v zavod).

Vljudno Vas naprošamo, da upoštevate vse higienske ukrepe ter da učenci izvedejo samotestiranje (praviloma ob ponedeljkih in sredah).  Na takšen način bomo s skupnimi močmi preprečili širjenje okužb in hkrati zmanjšali možnost karantene celega oddelka. V mislih imejte varovanje zdravja tistih, ki jih imate radi.

Verjamem, da boste s skrbnim in odgovornim ravnanjem pripomogli, da zmanjšamo možnost širitve okužb.

Želim Vam vse dobro, pazite nase in ostanite zdravi.

Ravnateljica:

Marjana Šoš, prof.