3. dan je zaznamovalo sončno vreme, malo tudi premočno sonce in rožnati obrazi. Plavanje in spoznavanje polotoka ter obale nam je danes pustilo lepe spomine. Po jutranji telovadbi smo spoznavali rastlinstvo na Debelem Rtiču po poučni botanični poti. Nato smo odšli na plavanje, kjer smo trenirali in se izboljševali v tehnikah plavanja ter poškropili velike površine bazena. Ups. Po plavanju in kosilu smo se odpravili na izlet v Piran. V majhno barčico smo se natlačili in odpluli na več kot eno urno pot do Pirana. Tam smo si ogledali Tartinijev trg, spoznali, kaj se je zgodilo z Benečanko in si na daleč ogledali piransko cerkev. Po par turističnih postojankah smo si privoščili sladoled in si ogledali spominke, nato pa smo se potopili v vodo. No, odšli smo v akvarij in tam spoznavali morske prebivalce. Voda, sonce in hoja so nas precej utrudile, zato smo si po večerji privoščili kino večer s pižama partyjem.

Le kaj nas čaka jutri?

Se beremo.

Učenci in učitelji Šole v naravni 2021

Tartinijev trg