Drugi dan šole v naravi je zaznamovalo plavanje, spoznavanje novih ljudi in še enkrat plavanje. Danes smo bili kar 6 šolskih ur v vodi. Morda nas malo skrbi, da nam zraste kakšna plavalna kožica po vsem tem plavanju. Po prespani noči smo se spoznali s samim polotokom na katerem smo. Takoj zjutraj so učenci 5. razreda opravili biološko pot po otoku, kjer so spoznavali, kako je življenje prišlo iz morja na kopno in se preselili daleč v preteklost. Učenci 6. razreda so spoznavali naravo in njene skrivnosti. Nato smo se skupaj odpravili do igrišča, kjer smo preizkusili svoje športne sposobnosti. Za tem, smo se skupaj odpravili na ogled polotoka in iskali skriti zaklad s pomočjo orientacije in geografije. Pohvaliti se moramo, da smo bili prvi, ki smo se kopali v zunanjem bazenu Debelega Rtiča in smo praktično odprli sezono plavanja v zunanjih bazenih. Po utrudljivem plavanju je sledila večerja in za njo nočni sprehod po polotoku. Čez dan smo spoznali svoje sosede in ugotovili, da smo skupaj močnejši, še posebej, če se nam predstavi skupni nasprotnik. Večer smo tako zaključili v soji sončnega zahoda in zvokov morja. Na splošno smo imeli lep in sončen dan.

Aja in še to. Naučili smo se, da se moramo mazati s kremo, saj je sonce na morju bolj vroče kot doma. Še posebej zato, ker se tukaj ne skriva za oblaki.

To je to.

Si pišemo.

Učenci in učitelji Šole v naravi 2021

Zadaj je zahod, že pod vodo, a vseeno šteje.