OBISK   DEVETOŠOLCEV  V  DELAVNICAH   ZA  STAREJŠE  OSEBE  S

POSEBNIMI  POTREBAM   V   VIŠNJI VASI

 

V torek, 11.junija, so devetošolci obiskali enoto Centra za usposabljanje delo in varstvo Dobrna v Višnji vasi. V urici časa so imeli možnost spoznati in začutiti utrip življenja in dela odraslih  z zmerno in težjo motnjo v duševnem razvoju.  Varovanci  se  v Višnjo vas vozijo v službo, sicer pa so vključeni v celodnevno varstvo na Dobrni. Pod strokovnim vodstvom so si učenci ogledali delavnice, kjer izdelujejo izdelke iz gline, lesa, papirja, blaga,…  Opazovali so jih pri enostavnih zaposlitvah s temi materiali, končni izdelki pa so unikatni in nastanejo z vodenjem mentorjev. Na svoje delo so zelo ponosni, pridobili so tudi certifikat kakovosti.

Tudi letos smo varovance zelo razveselili  z obiskom. Za zaključek pa je nastala skupna fotografija, ki jo lahko povežemo z naslednjo mislijo:

 

Skrivnost sreče je v tem,

da zmoreš najti radost v veselju drugega.

(Georges Bernanos)

                                                                                   Špela Oprčkal