V četrtek, 6. junija so se učenci 8. razreda,  letošnji raziskovalci  Gašper Birk, Elo Marin Štante, Dominik  Brezovšek , Alen Petelinšek Grušovnik  in Ana Marija Žohar udeležili zaključne prireditve s podelitvijo priznanj mladim raziskovalcem osnovnih in srednjih šol občine Celje in pridruženih osnovnih šol.  Med te sodi tudi OŠ Antona Bezenška Frankolovo. Učenci so prejeli priznanja za izdelavo dveh zanimivih raziskovalni nalog, ki imata naslov Vpliv igre Fortnite  in Zmorem, čeprav je težko.

Mladinsko raziskovanje  poteka v Celju že 41 let. Tokratna prireditev je potekala v Narodnem domu v zgradbi mestne občine Celje. Skupni fotografiji  pred to znamenito zgradbo smo dodali  še eno  ob spomeniku znamenitemu  celjskemu fotografu Pelikanu.

Špela Oprčkal