Na OŠ Antona Bezenška Frankolovo smo tudi v letošnjem šolskem letu sodelovali v projektu Evropska vas. Tokrat smo v okviru interesne dejavnosti skozi celo šolsko leto podrobneje spoznavali Belgijo. Ob koncu marca smo izvedli tudi tehniški dan na to temo, kjer so v različnih delavnicah nastali  zanimivi izdelki, plakati in kulinarične dobrote.

Zaključek projekta Evropska vas se je odvijal 8. maja na Glavnem trgu v Celju, kjer so sodelujoče osnovne in srednje šole ter vrtci predstavljali vsak svojo izbrano državo.

Na naši stojnici so mimoidoče prijazno sprejemali učenci: Aneja, Taja, Jakob, Gašper in Žiga.

Piko na i so pri predstavitvi države Belgije dodali plesalci 5. razreda Ana, Maša O., Maša Š, Tara, Eli, Sara, Luna in Ožbej. Oblečeni v Smrkce so pod mentorstvom razredničarke Sanje Milenković zaplesali na belgijsko ljudsko pesem.

Vsem sodelujočim v projektu, še posebej učencem, ki so na stojnici in odru v Celju  suvereno ter dostojno zastopali našo šolo in državo Belgijo, velja velika pohvala in zahvala.

                                                                            Mentorici:   Petra Jager Čakš in Lucija Bevc

Ogled nastopa na Evropski vasi v Celju:

20190508_10394720190508_10390820190508_103858