V KUD »Zarja« Trnovlje, v Celju je bila v petek, 7. 12. 2018 premiera otroške pravljice Čarovnik iz Oza. V pravljici je debitiral tudi  učenec naše šole, Vid Žveglič. Tako je pravljica, ki velja za eno največjih svetovnih uspešnica, dobila še večjo pomembnost, saj s ponosom lahko rečemo – Bravo Vid!

Pravljica govori o Doroteji, ki živi s teto in stricem v puščobni in dolgočasni deželi Kansas. Ujame jo tornado, ki jo odnese iz njene dežele in pripelje v čudovito deželo Oz. To je sanjska dežela, polna čudežev in raznolikih ljudi. Kljub očarljivosti omamne dežele čuti domotožje po ljubeči teti in stricu, zato se želi vrniti domov. A vrnitev ni tako preprosta. Najprej mora prepešačiti pol dežele do glavnega in najmogočnejšega čarovnika Oza, edinega, ki ji lahko pomaga. Na poti sreča še Strašilo, ki nima možganov, in ga povabi zraven. Nato se jima pridružita še Pločevinasti človek brez srca ter Lev brez poguma. Vsi trije gredo z junakinjo po tisto, kar jim manjka, da bi našli srečo in zadovoljstvo.

Mentorica gledališkega krožka, Leonida Rožanski