Letos smo v okviru projekta Evropska vas spoznavali Francijo. Letošnja posebnost je bila, da nas je obiskala francoska študentka. Marine Soulas je na polletni izmenjavi študentov in trenutno študira v Ljubljani. Slovenijo je izbrala po naključju. Z veseljem se je odzvala našemu povabilu in prišla na šolo. Čas nam je prehitro minil, saj smo želeli izvedeti vse o njej, zanimale so nas francoske besede, njihov šolski sistem in še in še. Učili smo se šteti po francosko, v nekaterih razredih smo povedali, kako se imenuje katera barva in podobno. Marine so prijetno presenetili prvošolci in tretješolci, ki so ji zapeli dve francoski pesmi, petošolci pa so odigrali igrico v francoščini.

Salut je naš novi pozdrav, v prihodnje pa se veselimo podobnih projektov.

Nina Križanec Rodica

Foto: Nina Križanec Rodica