V nedeljo, 8.4.2018, je na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani  v prijetnem in razigranem vzdušju potekalo 2. slovensko Brainobrain tekmovanje. Udeležilo se ga je okoli 300 otrok iz vse Slovenije, od tega 24 iz Brainobrain centra Velenje. Otroci so tekmovali v računanju na abakus in v abakus mentalni aritmetiki. V treh minutah, kolikor traja tekmovanje, so poskušali pravilno rešiti čim več računov. To zahteva izjemno koncentracijo, natančnost, hitrost in seveda znanje. Najboljši v posameznih kategorijah so si priborili pokal in naslov šampion, glede na osvojeno število točk pa so podelili še zlate in srebrne medalje. Tudi letos so otroci iz vse Slovenije dokazali, da se v njih skriva neverjeten potencial, in nas navdušili s svojimi rezultati.

Iz OŠ Frankolovo se je tekmovanja udeležil Vid Žveglič, ki je osvojil pokal in naziv Champion.

Vidu za izjemen uspeh iz srca čestitamo!

Polona Guček Frankovič, Brainobrain Velenje