V torek, 10. 10. 2017, se je 7. razred v okviru nacionalnega projekta Rastem s knjigo odpravil v Celje, kjer so si ogledali knjižnico in gledališko predstavo.

Učenci so obiskali Osrednjo knjižnico Celje, kjer jih je knjižničarka sprejela in jim predstavila otroški oddelek in kako je tam razporejeno gradivo, kako se otroci vpišejo v knjižnico in kako si lahko s knjigomatom sami izposojajo in vračajo gradivo. Pokazala jim je tudi, kje se sortirajo knjige, ki jih vrnejo ljudje na knjigomatu. Zelo zanimivo je bilo tudi skladišče knjig s policami, ki se premikajo s pritiskom na gumb.

Glavna cilja projekta Rastem s knjigo cilja sta promocija vrhunskih domačih ustvarjalcev mladinskega leposlovja ter spodbujanje motivacije za branje pri šolarjih in njihovega obiskovanja knjižnic, zato so ob koncu obiska vsi sedmošolci v dar prejeli knjigo Zvezde vabijo, ki jo je napisal Miha Mazzini.

Po ogledu knjižnice so šli učenci v gledališče in si ogledali odlično predstavo Erazem in potepuh.