Mladi planinci iz OŠ Antona Bezenška Frankolovo smo se v soboto, 27.5.2017 odpravili na planinski pohod na Uršljo goro. Obetal se je lep, sončen dan s kar poletnimi temperaturami. Tokrat smo povabili tudi starše in tako se nas je zbralo sedemnajst otrok in osem staršev. Z nami sta šla vodnika iz PD Vojnik, gospod Mirko Blazinšek in gospod Beno Podergajs. Boljšega vodstva si skoraj ne bi mogli želeti. S petka na soboto je bila na šoli noč branja in nekaj najpogumnejših učencev se nam je pridružilo kar potem, ko so (ne)prespali noč v šoli. Čestitam. Prijazni šofer Adi nas je peljal najprej do Prevalj in v hrib do Koče na Naravskih ledina. Od tam smo se podali po dobro uhojeni in lepo vzdrževani planinski poti proti vrhu.

Po dobri uri in pol hoje smo prispeli na naš cilj, 1699 metrov visoko Uršljo goro ali Plešivec, kot mu tudi rečejo. Ogledali smo si zanimivo, najvišje ležečo cerkev na slovenskem, pomalicali, občudovali krasen razgled na vse strani neba in se odpravili proti našemu izhodišču. Domov grede smo se ustavili še na Ivarčkem jezeru in na sladoledu. Na avtobusu je gospod Beno organiziral karaoke, naši otroci so se izkazali kot izvrstni pevci, pripovedovalci šal in zgodb.

Ker niso mogli z nami planinci, ki so imeli druge obveznosti, bomo pohod na Uršljo goro zagotovo kdaj ponovili.

Iztok Miglič