DSC_0044 DSC_0046

Na OŠ Antona Bezenška Frankolovo smo učencem pripravili tehniški dan – tržnica poklicev. V dopoldanskem času so potekale delavnice, ki so jih izvedli profesorji in dijaki Srednje zdravstvene šole Celje, Šolskega centra Slovenske Konjice in Zreče, Šolskega centra Šentjur, Srednje ekonomske šole Celje, Srednje šole za hortikulturo in vizualne umetnosti, Srednje šole za storitvene dejavnosti in logistiko ter Srednje šole za strojništvo, mehatroniko in medije Šolskega centra Celje. Učenci so lahko »Plesali do sprostitve«, pripravljali »Vaflje malo drugače«, spoznali »Avtomatizacijo v strojništvu«, »Lego robote«, pekli slaščice, razmnoževali rastline, dekorirali lončnice, spoznali delo modnega stilista in frizerja, spoznavali »Znamenite zgradbe«, sodelovali v »Učnem podjetju« ter prepoznavali zelišča in sadje. Delo je bilo pestro in zanimivo, učenci pa zbrani in radovedni.

V popoldanskem času so se nam na tržnici poklicev, poleg vseh šol, ki so dopoldan izvajale delavnice, pridružile še I. gimnazija iz Celja, Gimnazija Celje Center, Srednja šola Sevnica, Srednja šola za gostinstvo in turizem Celje, vse šole Šolskega centra Celje, vzgojiteljice vrtca Mavrica Vojnik, farmacevtke Lekarne Vojnik, gospa Ivanka Krnjovšek.

Vsem, ki so pomagali pri predstavitvi šol in poklicev, se iskreno zahvaljujemo, saj so pripravili pestre predstavitve, pripeljali dijake, naše bivše učence in bili bogat vir informacij, ki jih bodo učenci potrebovali ob prehodu iz osnovne v srednjo šolo.

DSC_0049 DSC_0050 DSC_0056 DSC_0057 DSC_0060 DSC_0002 DSC_0004 DSC_0006 DSC_0008 DSC_0016 DSC_0024 DSC_0026 DSC_0031 DSC_0034 DSC_0037 DSC_0042