DSC_0565Petek, 27.11. 2015, je bil za nas, učence 5.razreda prav poseben dan.

Odpravili smo se v Pokrajinski muzej Celje.
S pomočjo vodiča smo najprej odkrivali življenje, ki je potekalo v Celju, ko se je imenoval še Celeia. Najbolj so nas očarali rimska cesta in mozaiki, ki nam jih je vodič razkazal. Za vse pa je bilo prav posebno doživetje, ko smo stopali po steklu, saj je bilo za mnoge to čisto novo doživetje.

Nato smo si ogledali še arheološko razstavo Od šivanke do zvezd, kjer se nismo mogli načuditi ostankom jamskega medveda in ostalim zanimivosti prazgodovine.
Za posladek smo si ogledali tudi razstavo Grofje Celjski, na kateri smo lahko od blizu videli lobanje znanih celjskih grofov. Vsi smo bili veseli, da to počnemo v skupini, saj je bilo v njej zelo temno in če bi bili brez prijateljev kar strašljivo.
Dan se je za vse kar prehitro končal in polni vtisov smo se vrnili domov s spominki v srcih in v vrečkah.
DSC_0573