V četrtek, 15. 10. 2015, smo učenci od 1. do 5. razreda obiskali Slovensko ljudsko gledališče Celje. Ogledali smo si predstavo Pekarna Mišmaš. Za nas je bil to zelo zanimiv dan, saj nas je na poti ujel tudi dež.


V predstavi, ki smo jo gledali z balkona, so nastopili pek Mišmaš, vaščani, župan, kurji pek, miške in mlinarica Jedrt. Čisto vsi vaščani so imeli Mišmašev kruh najraje. Ker ni porabil veliko moke, se je mlinarica odločila, da razišče, kako Mišmaš peče kruh. Ugotovila je, da mu pomagajo miši. Prepričala je vaščane, da so se zbrali in odšli raziskat klet. A niso našli ne peka, ne miši. Ostala je samo prazna klet in pajčevina.
Predstava mi je bila zelo všeč, a najboljše mi je bilo petje mlinarice Jedrt.
Iz pravljice sem se naučila, da v tuje stvari ni vredno vtikati nosa.
Taja Podgoršek, 5.razred

20151016_124730       20151016_124654
Ana Marija Senčuk, 2. razred                               Tara Pukmeister, 2. razred