DSC_0208V tednu otroka smo v 3. razredu izvedli naravoslovni dan na temo Jesen na kmetiji. Najprej smo se v učilnici z učenci pogovorili o življenju na kmetiji. Nato so se razdelili v 5 skupin, vsaka je dobila svoja vprašanja, na katera bo potrebno na kmetiji poiskati odgovore. Tako opremljeni z teoretičnim znanjem, smo se po malici nato odpravili na bližnjo domačijo k Žoharjevim, kjer so nas zelo prijazno sprejeli. Učenci so se preizkusili v pospravljanju jesenskih pridelkov – ličkali so koruzo in nabirali fižol na njivi. Ogledali so si tudi gospodarska poslopja in živali, ki jih imajo na kmetiji. Gospodinja jim je pokazala 100 let star strojček za luščenje koruze. Izluščeno koruzo so lahko nato zmleli v manjšem mlinčku. Najbolj so učencem, proti pričakovanju, teknili koruzni žganci zabeljeni z ocvirki. Poskusili smo tudi zelo okusen domač jabolčni sok in pecivo iz domače moke in skute. Ko so učenci dobili odgovore na svoja vprašanja, smo se zahvalili, da so nam omogočili tako lepo preživeto dopoldne in se odpravili nazaj v šolo. Čeprav nas je ujelo nekaj kapljic dežja, nam to ni skalilo dobre volje ob tako čudovito in poučno preživetem dopoldnevu. Družini Žohar se še enkrat prav lepo zahvaljujeva za gostoljubje.

Lucija Bevc, razredničarka 3. razreda

Tjaša Skrbinek, pripravnica

DSC_0225