Pri predmetu Tehnika in tehnologija v šestem razredu izdelujemo izdelke iz lesa. V tem šolskem letu smo že izdelali stojalo za mobitel, stojalo za svinčnike in stojalo za CD diske. Sedaj izdelujemo leseno miselno igro Hanojski stolpi.

Pred pričetkom izdelave smo narisali skice izdelkov, izdelali prototip, zapisali vse delovne operacije v tehnološki list in načrtali delavniško risbo. V galeriji fotografij lahko lepo vidite postopek izdelave od merjenja, zarisovanja, žaganja, brušenja, vrtanja do barvanja izdelka. Na koncu izdelke še ovrednotimo in s pomočjo programa Kalkulacije izračunamo vrednost našega izdelka. Tokrat smo se odločili za uporaben izdelek, saj se lahko s problemom Hanojskih stolpov zabava cela družina. Izdelali smo stolpe s pet ploščicami, ki so rešljivi z 31 potezami. Na spodnjih povezavah se lahko tudi sami poskusite v reševanju. Pa veliko uspeha!

http://sl.wikipedia.org/wiki/Hanojski_stolpi

http://www.educa.fmf.uni-lj.si/izodel/sola/2000/ura/tinka_majaron/strani/hanojski_stolp.htm