V nedeljo, 8. 4. 2018 je v Socki v prijetnem in sončnem vremenu potekalo Državno prvenstvo v gorskih tekih za štafete. Tekmovanja se je udeležilo tudi 24 učencev naše šole. Mlajši učenci so tekli tek, dolg 300 m. Učenci, ki zmorejo več pa so tekli tek dolg 1300 m.

Petošolci: Matej Škobrne, Aleksej Milčinovič in Mohor Jevšenak so na teku trojk, dolgem 300 m v močni konkurenci dosegli odlično 3. mesto. Prav tako so bili uspešni osmošolci: Nina Lampret, Mark Žnidaršič in Anton Martin Žohar, ki so v kategoriji mešane ekipe prav tako  dosegli izjemno 3. mesto. Osmošolci so prejeli tudi medalje atletske zveze in manjše simbolne nagrade.

Vsem učencem, ki so se teka udeležili čestitamo, saj so nas navdušili s svojimi rezultati.