3.10.2014 OŠ Frankolovo radovedni prstki_ muzejski medvedek 095 V petek, 3.10.2014, smo učenci 5. razreda obiskali Hermanov brlog v Muzeju novejše zgodovine Celje. Najprej smo spoznali gospoda Sebastjana Kamenika, ki je slep. Z njim smo se igrali igrice. Prebral pa nam je tudi eno stran iz knjige z brailovo pisavo. Nato smo z učiteljicama in vodičem odšli do ulice obrtnikov, do mojstra zlatarja, ki nam je povedal, kako je svoje učence naučil izdelati stvari iz zlata. Ogledali smo si male »bisere«. Zlatar nam je povedal tudi, da se pred njegovo delavnico prirejajo modne revije.Nato smo si ogledali še frizerski salon nekoč, kjer smo videli staro električno napeljavo in zelo stare pripomočke za mojstra frizerja. Presenečeni smo bili, ko smo slišali da so se velikokrat dogajale nesreče in je bilo veliko opeklin.

Nazadnje smo pokukali tudi v krojačevo delavnico, kjer sta nam bila najbolj všeč star likalnik in šivalni stroj.

Najlepši del obiska pa je bila delavnica, kjer smo si izdelali svojo igračo – medvedka. Ta nas je pospremil tudi domov.

Kmalu smo se odpravili na avtobus in se vrnili na Frankolovo. Tako se je končal naš naravoslovni dan.

 

Timeja Pušnik, 5.razred

 

3.10.2014 OŠ Frankolovo radovedni prstki_ muzejski medvedek 019 3.10.2014 OŠ Frankolovo radovedni prstki_ muzejski medvedek 023 3.10.2014 OŠ Frankolovo radovedni prstki_ muzejski medvedek 051 3.10.2014 OŠ Frankolovo radovedni prstki_ muzejski medvedek 058 3.10.2014 OŠ Frankolovo radovedni prstki_ muzejski medvedek 076