maribor 2013 012

V športni Dvorani Ljudski vrt – Lukna v Mariboru, se je v soboto 20. aprila  in v nedeljo 21. aprila  2013  odvijalo že 13. Odprto državno prvenstvo Mažoretne in twirling zveze Slovenije in sicer finale v twirling športni dejavnosti. V različnih kategorijah se je na finalu pomerilo po 8 najboljših twirlerjev in twirleric v vsaki starostni ali težavnostni kategoriji, v solo , parih in skupinah, ki so se kvalificirali za finale na predtekmovanju 19. januarja in polfinalu 9. in 10. marca v Horjulu.  V najvišjih zahtevnostnih kategorijah so tekmovale športnice, ki se kvalificirajo s tem tudi za udeležbo na Evropskem prvenstvu 2013, ki bo julija letos na Švedskem in na Svetovno pokalno prvenstvo, ki bo avgusta letos na Nizozemskem. Članice Twirling in mažoretnega društva Mojca so se na tekmovanju odlično izkazale.

IMG_0637  IMG_0640

maribor 2013 017

 NIŽJI NIVOJI:

 

SOLO, NIŽJI NIVO, C2  –  KADET:

Žerjav Maruša –  1.mesto

Senegačnik Kaja – 4. mesto

Stermecki Pia – 7. mesto

Pinter Tamara – 8. mesto

 

FREESTYLE, NIŽJI NIVO –  KADET:

Žerjav Maruša – 3. mesto

Pinter Tamara – 7. mesto

 

TEAM, NIŽJI NIVO –  KADETI:

Team  – 6. mesto  

 

SOLO, NIŽJI NIVO, C2  – JUNIOR:

Hauptman Barbara – 8. mesto

 

PAR, NIŽJI NIVO  –  JUNIOR:

Hauptman Barbara in Ošlak  Andreja – 7. mesto

 

VIŠJI NIVOJI:

 

ARTISTIC PAR, VIŠJI NIVO A – SENIOR, ODRASLI:

Mlakar Eva in Klemen Ana – 2.mesto

 

FREESTYLE, VIŠJI NIVO B – MLAJŠI JUNIOR:

Mlakar Eva – 2.mesto

 

PAR, VIŠJI NIVO, FREESTYLE – SENIOR, ODRASLI:

Mlakar Eva in Klemen Ana – 3. mesto

 

Čestitamo vsem tekmovalkam.