DSC_0032Dne,25.9.2012 smo bili v galeriji Piros. Tam smo si ogledali različne slike, ki jih je gospod  Jože Žlaus naredil sam. Videli smo tudi linorez Primoža Trubarja. Ogledali smo si različna velikonočna jajca, ki so bile zelo lepo porisana. Pokazal nam je tudi različne knjige, razglednice, etnološke zbirke. Na koncu nam je pokazal Valvazorjevo in Gutenbergovo kopijo preše. Vsak si je izdelal knjižno kazalko z reliefnim  odtisom podobe Božene Nemcove. Božena Nemcova je bila češka pisateljica in pravljičarka. Ta obisk galerije je bil zelo zanimiv in poučen.

Tanja Špeglič 8.r.

DSC_0040

 DSC_0054V okviru Evropske kulturne dediščine smo v torek, 25.9.2012, šli v Galerijo Piros. Ta galerija daje velik poudarek prenosu znanja grafičnih tehnik na mlajše rodove. Ogledali smo si zbirke ekslibrisov, zbirke starih knjig in razglednic, etnološke zbirke, grafični mini muzej ter kopije Valvasorjeve in Gutenbergove grafične preše. Sledil je praktični prikaz uporabe preše, potem pa smo si še sami izdelali knjižno kazalko z reliefnim odtisom češke pisateljice in pravljičarke znamenite Božene Nemcove.

Katarina Žurej    8.r.